user photo

Firma İle İletişim Kurun


ZTZ Zagorskiy Boru Fabrikası Hakkında

  

Rusya’nın yüksek teknolojiye sahip en modern boru fabrikası Zagorsk Boru Fabrikası (ZTZ) 2015 yılında Rusya’nın Moskova Oblastında bulunan, Sergiev Posad ilçesi, Peresvet şehrinde inşa edilmiştir. Boru tesisi, dünya standartlarında ekipman ve altyapıya, Uluslararası EN, ISO, API sertifika ve standartlarına sahiptir. Fabrika, modern otomasyon üretim hattı ile donatılmıştır. Hat, Avrupa"nın önde gelen bir makine üreticisi firması tarafından "anahtar teslimi" olarak kurulmuştur.

ZTZ, Gazprom, Rosneft, Novatek, Lukoil, Sibur Holding, RussNeft NK, SurgutNefteGaz gibi şirketlerin sertifikalı ana tedarikçisi olmuştur. ZTZ ayrıca, Moskova ve St-Petersburg şehir hizmetlerinde kullanılmak üzere alt yapı ısıtma borularını da aktif olarak tedarik etmektedir.

ZTZ (Zagorsk Boru Fabrikası): ZTZ, çapı 508-1422 mm (20-56 inç) arasında, duvar kalınlığı 8-35 mm, uzunluğu 9-12.2 m ve çelik kalitesi X100’e kadar olan boyuna kaynaklı/dikişli borular üretmektedir. Bu borular SAWL olarak üretilmektedir. Bu sınıfta dünya çapında rakibi oldukça azdır. Borular hem Rus TU, GOST hem de inç (API 5L) metriğine göre yapıZTZ, K60 (X70) çelik kalitesine sahip ana gaz boru hatları için boruların yanı sıra, petrol boru hatları, teknolojik boru hatları ve benzeri tesislerde kullanılmak üzere bu ürünleri üretmeyi tercih etmektedir. Bu ürünler; performans özellikleri yüksek ve azami düzeyde bir üretim organizasyonu gerektirmektedir. Bu boruların üretim maliyeti yüksektir fakat bu sınıfta ZTZ rekabetçi fiyatlar sunmaktadır. Kullanım alanları: Su hatları, kanalizasyon sistemleri, kazık yapımı vb.

ZTZ ayrıca liman, iskele, köprü inşaatında kullanılan birbirine bağlantılı kazık borularının da üretimini yapmaktadır. Bu borular düşük alaşımlı çelikten ve sıcak haddelenmiş profilden üretilen kilit bağlantılı borulardır. Çapı 720-1420 mm, çelik kalitesi C355 ve üstüdür. Önde gelen Rus ve yabancı levha tedarikçileri olan Severstal, MMK, Salzgitter, POSCO, Huta Czestochowa, Nippon Steel ve Ural Steel ile tedarik sözleşmelerimiz imzalanmıştır

ITZ (Boru İzolasyon Tesisi) : ZTZ fabrikasının yan kuruluşu olan ITZ (Boru İzolasyon Tesisi), çelik boruların izolasyonunu yapan entegre bir komplekstir. Gaz boruları için dış ve iç 3-PE kaplaması yapılmaktadır. Isı ve su geçirmez izolasyon da bu fabrikada ürünlere uygulanmaktadır. ITZ"nin ısı ve su geçirmez yalıtım yapma kapasitesi, orta çaplı borular baz alındığında, ayda 200 km"ye kadar ulaşmaktadır. Bu endüstri sektöründe en yüksek kapasitedir. Dış antikorozyon kaplamalarına ek olarak ITZ, petrol boru hatları için iç antikorozif epoksi kaplamayı da uygulamaktadır. Tesis, modern ve ithal ekipmanlarla donatılmıştır. Avrupa"nın önde gelen tedarikçilerinden ithal edilen kaplama malzemeleri bu tesiste kullanılmaktadır. Tesisin teknik özellikleri, VNIIST (Rus Ulusal Bilimsel Araştırma Akaryakıt ve Güç Sektörü Boru Hatları ve Tesislerinin İnşaatı ve Çalıştırılması Enstitüsü) tarafından onaylanmış ve "Gazprom", "Rosneft", "Transneft" kayıtlarına eklenmiştir. ITZ müşterileri: Gazprom, Transneft, SIBUR Holding, Novatek, Yamal SPG, LUKOIL, Rosneft, Таimyrgaz, Bashneft, Gazprom Neft, Independent Petrol Şirketleridir.

ZTZ Zagorskiy Boru Fabrikası Hizmetler

  
  • Büyük Çap Boru Üreticisi

    Petrol ve gaz boru hatları için elektrik kaynaklı geniş çaplı boruların imalatını yapmaktadır: çapı 508-1422 mm aralığında, uzunluğu en fazla 12,2 metre olan ve X100’e kadar olan çelik kalitesi ile boyuna dikişli borular üretmektedir.
ZTZ Zagorskiy Boru Fabrikası Galeri