user photo

Firma İle İletişim Kurun


TMK Hakkında

  

TMK, petrol ve gaz endüstrisi için dünyanın önde gelen boru üreticilerinden biridir. 2009'dan bu yana, sevk edilen boru hacmi ile dünyada birinci sırada yer alıyor. 2019'da TMK'nın boru sevkiyatı toplam 3.83 milyon tona ulaştı.TMK, Rusya, ABD, Kanada, Romanya, Umman ve Kazakistan'da toplam 27 üretim tesisi işletmektedir. TMK, dünyanın en büyük çelik boru üretim kapasitesine sahip olup, petrol bölgesi boru ürünlerine (OCTG) bağlı satışların en büyük payına sahiptir.

TMK, kesintisiz OCTG segmentinde güçlü pazar pozisyonlarına sahiptir. Şirket, %23 pazar payı ile Rusya'da ulusal bir liderdir ve OCTG pazarının % 63'ünü kapsamaktadır. TMK, müşteri tabanının yaklaşık %78'ini oluşturan küresel petrol ve gaz endüstrisi şirketlerinin taleplerini karşılamaya odaklanmıştır.

TMK müşterileri arasında Shell, ENI, Total, ExxonMobil, Occidental Petroleum, ONGC, Saudi Aramco, Anadarko, Marathon, Rosneft, Surgutneftegaz, Gazprom, Transneft, Lukoil ve diğer küresel petrol ve gaz şirketleri gibi önde gelen petrol ve gaz şirketleri bulunmaktadır

Şirketin küresel pazardaki büyük varlığı, ABD, Kanada, Rusya ve BDT, Avrupa, Ortadoğu, Kuzey, Güneydoğu Asya ve Sahra altı Afrika"nın hemen hemen tüm ana petrol ve gaz üretim bölgelerini kapsayan geniş satış ağıyla güvence altına alınmıştır. TMK, dünya çapında 80'den fazla ülkeye ürün tedarik etmektedir.

Şirketin hisseleri, Londra Menkul Kıymetler Borsası'nda, ABD'deki OTCQX Uluslararası Premier işlem platformunda ve Rusya'nın MICEX-RTS ticaret katında işlem görüyor.

TMK Hizmetler

  
  • Çelik Boru Üreticisi

    Dikişli borular, dikişsiz borular OCTG borular, line borular, bağlantı boruları
TMK Galeri